Galeco STAL

Galeco STAL to system wykonany z najlepszej jakości stali powlekanej. Zabezpieczony jest czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, warstwą pasywacyjną, podkładem oraz powłoką organiczną. Jedyny na rynku KOMPLETNY SYSTEM OCHRONY RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH: deklowanie, foliowanie i wewnętrzny szew rury, gwarantuje wysoką estetykę i brak zarysowań.

Charakterystyczny dla Galeco kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu. Rynna Galeco STAL posiada głęboki profil tzw. kontynentalny, dlatego też jej wydajność jest wyższa niż wydajność systemów konkurencyjnych o tzw. profilu skandynawskim. System stalowy Galeco należy do systemów niezwykle innowacyjnych, w którym poszczególne elementy zostały precyzyjnie przemyślane. Nowoczesne szerokie łączniki klamrowe o zwiększonej powierzchni uszczelnienia, gwarantują stabilność systemu. Nowe narożniki klamrowe integrują sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Ponadto nie wymagają stosowania łączników zaraz przy nich, co minimalizuje koszt całego systemu. Rynna montowana jest bezpośrednio do narożnika w sposób prosty i szybki. Instalując orynnowania najpierw montowane są haki, a dopiero po położeniu pokrycia dachowego zakładamy rynny. Użytkownikom daje to pewność, że rynny nie zostaną zniszczone przez np. spadające z dachu narzędzia czy dachówki.

Galeco STAL to system dostępny w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, ciemnobrązowym, ceglastym, ciemnoczerwonym, grafitowym, ciemnozielonym, białym i czarnym.

Materiał

System Galeco STAL wykonany jest z najwyższej jakości stali powlekanej. Wysoką trwałość blach zapewnia dodatkowe zastosowanie 4 warstw ochronnych, które zabezpieczają materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną.

Kompletny system ochrony

Galeco jako pierwsza firma na rynku opracowała kompletny system zabezpieczania rur stalowych.
Podstawą systemu są dekle chroniące wnętrze rury spustowej przed zanieczyszczeniem i wilgocią, dodatkowo zapobiegając zniszczeniu krawędzi podczas transportu. Drugim elementem systemu jest folia zabezpieczająca rury spustowe oraz rynny przed uszkodzeniem podczas składowania czy przewożenia. Pozwala to na zamontowanie elementów długich systemu bez najmniejszych zarysowań.
Folia z czasem ulega degradacji. Z kolei wewnętrzny szew rury spustowej zmniejsza ryzyko ocierania się rur podczas składowania, a więc również zarysowań.
Zarówno folia jak i dekle powinny być usuwane bezpośrednio przed montażem systemu Galeco STAL, dając gwarancję, że na dachu pojawi się niezniszczony
i estetyczny system rynnowy.

Cechy systemu

  • głęboki profil rynny tzw. kontynentalny
  • specjalne wywinięcie do wewnątrz rynny zapobiega wychlapywaniu się wody przy intensywnych opadach
  • system uszczelkowy
  • szerokie łączniki klamrowe zwiększające stabilność systemu
  • narożniki klamrowe, uszczelkowe – bezpośrednie połączenie rynny z narożnikiem nie wymaga stosowania łączników
  • uszczelki wykonane z EPDM – materiału elastycznego, sprężystego, odpornego na starzenie
  • zaślepki uniwersalne – uszczelkowo-zaciskowe
  • najbogatsza kolorystyka wśród systemów stalowych, powlekanych, dostępnych na rynku
  • łuki o niestandardowych kątach umożliwiają zastosowanie systemu przy skomplikowanej architekturze dachów

Walory użytkowe

1. Estetyka wykonania.
2. Wysoka wytrzymałość mechaniczna.
3. Odporność na różnice temperatur.
4. 10-letnia gwarancja.
5. Najwyższej jakości stal.
6. Specjalnie profilowany hak o dużej wytrzymałości na obciążenia.

Dane pochodzą z zasobów GALECO
www.galeco.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.