Jak wykorzystać stary kontener morski?
3 mins read

Jak wykorzystać stary kontener morski?

Trwałość, uniwersalne wymiary, doskonała ładowność. Nic dziwnego, że kontenery w transporcie morskim są tak cenione. Jednak i na lądzie mogą one przynieść wiele korzyści, o czym z roku na rok przekonuje się coraz więcej polskich firm. Kontener 20’DC używany można bowiem zaaranżować na szereg sposobów. Oto kilka z nich.

Kontener morski na biuro

Używany kontener morski 20’DC to świetna alternatywa dla biura w tradycyjnym sensie. Zwłaszcza jeśli mowa o tymczasowej przestrzeni roboczej w terenie. Wynajęcie już istniejącego obiektu może w końcu dość sporo kosztować. Może też oznaczać komplikacje logistyczne, jeśli działania firmy mają być oddalone od miasta. Kontener 20’DC używany jest o wiele tańszy i można go postawić niemalże w dowolnym miejscu.

Oczywiście istnieje możliwość dostosowania wnętrza do potrzeb. Okna, oświetlenie, meble, klimatyzacja… To wszystko jest do zorganizowania bardzo niskim kosztem. Co więcej, używany kontener morski na biuro sprawdza się nie tylko w sektorze budowlanym. Również geodeci, leśnicy, pracownicy naukowi, a nawet filmowcy sporo na tym zyskują.  

Kontener 20’DC używany w roli magazynu

Kontenery używane znajdują zastosowanie również jako przenośne magazyny. Są wręcz idealne do przechowywania narzędzi, cięższego sprzętu, zapasów lub dokumentów. To konstrukcja wodoodporna, ma się rozumieć, więc zgromadzone wewnątrz pudła nie ulegną zniszczeniom w czasie deszczu czy powodzi. Kontener 20’DC używany jako magazyn to zatem doskonały pomysł dla firm, które mają wolną przestrzeń na świeżym powietrzu, ale nie chcą przeprowadzać zbyt kosztownych inwestycji.

Ile kosztuje kontener morski

Kontener morski 20’DC to wszechstronne rozwiązanie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w różnych branżach. Ceny takich kontenerów zależą od wielu czynników, jak stan techniczny, lokalizacja, czy modyfikacje. Średnio cena za używany kontener 20’DC waha się od 5 000 do 12 000 zł. To atrakcyjna cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego trwałość, funkcjonalność i możliwość przekształcenia w przestrzeń roboczą, magazyn czy mobilne stoisko.

Mobilne stoisko handlowe

Ze względu na wytrzymałość i możliwość transportu oraz modyfikacji stary kontener 20’DC coraz częściej spotykany jest na festiwalach, targach lub obszarach dostępnych sezonowo. Sklepy typu pop-up i kioski z żywnością przyjmują taką formę. Dorobione dekoracje czy barierki skutecznie maskują oryginalną konstrukcję. Niektóre obiekty tego typu są wręcz eleganckie.

Kontener 20’DC używany pomieści dobrze wyposażoną kuchnię oraz składane meble. Jak wspomnieliśmy, modyfikacje mogą mieć dość szeroki zakres, co z kolei pozwala przedsiębiorcom na elastyczność. To plus w porównaniu z food truckiem. To samo dotyczy ceny. Nawet po przerobieniu duży kontener okaże się tańszym rozwiązaniem niż typowy lokal gastronomiczny na kółkach. A ile miejsca się do tego zyska… Dzięki temu wzrośnie i handel żywnością na eventach czy w pobliżu atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz