Donice drewniane — ponadczasowa i trwała dekoracja ogrodu
3 mins read

Donice drewniane — ponadczasowa i trwała dekoracja ogrodu

Szukasz pięknych, trwałych i ekologicznych rozwiązań na taras, balkon i ogród? Sięgając po drewniane donice do ogrodu, możesz nadać swej oazie zieleni wyjątkowego charakteru. Drewniane donice idealnie komponują się z zielenią ogrodu, a ich różnorodność kształtów pozwala na ich dopasowanie do ogrodowych przestrzeni. Co jeszcze warto wiedzieć o ponadczasowych drewnianych donicach na balkon i taras? Szczegóły poniżej.

Asortyment drewnianych donic dostępny na polskim rynku to także donice drewniane kwadratowe, które dzięki prostej formie i ponadczasowej stylistyce doskonale podkreślają piękno roślin ogrodowych. Z kolei okrągłe donice drewniane w eleganckim wydaniu, stanowią naturalny akcent  idealnie prezentujący się zarówno na mniejszych, jak i większych przestrzeniach. Jeśli nie wiesz, na który model donic drewnianych się zdecydować, postaw na zestawy donic drewnianych, które pozwolą na stworzenie różnorodnych ogrodowych kompozycji perfekcyjnie prezentujących się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i otwartych.

Drewniane donice na balkon i taras

Donice drewniane w wersji klasycznej to modele donic cieszące się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich miłośników ogrodowych inspiracji. Drewniane donice na balkon i taras znajdują zastosowanie nie tylko w przydomowych ogrodach, ale i na terenach publicznych, skwerach i parkach.

Zaletą donic grodowych jest możliwość ozdobienia roślinami miejsc, których z wielu powodów nie można posadzić w gruncie.  Drewniane donice ogrodowe dekorują zatem tarasowe przestrzenie, balkony i altany. 

Donice ogrodowe z drewna — naturalny i trwały sposób na ogród

Istotną właściwością donic do ogrodu jest to, że dzięki nim w okresie zimowym można przenieść rośliny do pomieszczeń, bez obawy o ich zmarznięcie. Na polskim rynku dostępne są zarówno małe drewniane doniczki — stojące lub podwieszane — jak również duże kwietniki i modele z kratką. W przypadku tych ostatnich — donic z pergolą możliwe jest tworzenie pnących się, kwietnych kompozycji. Donice z kratką, mogą zarówno pełnić funkcję płotu jak i zdobić ścianę budynku. W wielu przypadkach ich rolą jest oddzielenie jednej części ogrodu od drugiej, np. uprawnej od rekreacyjnej.

Donica drewniana — różnorodność form i kształtów

Szeroki asortyment donic z desek prezentuje konstrukcje ogrodowe o różnych formach i kształtach. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziesz donice drewniane kwadratowe, okrągłe i prostokątne. W zależności od Twojej wizji na ogród, dostępne są także wąskie podłużne donice, pojemniki sześciokątne oraz piętrowe, oraz wysokie kwietniki.

Niektóre modele donic drewnianych wyłożone są dodatkowo wewnętrznym wkładem wykonanym z plastiku. Większość donic drewnianych w sprzedaży jest wcześniej zaimpregnowana ciśnieniowo. Z kolei inne produkty dają możliwość wyłożenia folią zabezpieczającą i pomalowania już we własnych zakresie. 

Donice z drewna sosnowego świerkowego do Twojego ogrodu

Donice drewniane mogą być wykonane z drewna sosnowego lub świerkowego. Drewno jako ekologiczny i naturalny materiał,  będzie doskonale wpisywał się w otaczające środowisko. Z tego względu donica drewniana stała się spójnym i eleganckim elementem dekoracyjnym, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Jeśli interesują Cię donice do ogrodu, na balkon, taras, do kawiarnianego lub restauracyjnego ogródka, lub modele donic przeznaczone do dużych roślin, ich zakupu dokonaj w pewnym miejscu, które warto polecić. 

Więcej informacji na temat drewnianych donic ogrodowych znajdziesz na dombal.com.pl.

Dodaj komentarz