Czy zewnętrzne drzwi wejściowe muszą pasować do podłogi?
3 mins read

Czy zewnętrzne drzwi wejściowe muszą pasować do podłogi?

Drzwi zewnętrzne to ważny element wykończenia każdego domu czy mieszkania. Są one pierwszą rzeczą, którą widzą nasi goście. Piękne drzwi wejściowe dodają mieszkaniu odpowiedniego charakteru i dużo mówią o wnętrzu. Czy powinny pasować do elewacji, a może także do podłogi wewnątrz domu? 

  • Drzwi zewnętrzne- czy muszą pasować do podłogi?
  • Jak dopasować drzwi wewnętrzne innych elementów wykończenia?

Drzwi zewnętrzne- czy muszą pasować do podłogi?

Drzwi wejściowe do domu powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale także dawać domownikom poczucie bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne można dobrać, biorąc pod uwagę kolor elewacji domu, ale warto je dopasować także do koloru podłogi. Wybierając podłogę w chłodnych odcieniach, możesz wziąć pod uwagę chłodne odcienie drzwi, z kolei decydując się na ciepłe kolory, warto, aby pojawiły się one zarówno na podłodze, jak i na drzwiach. Duży wybór kolorów znajdziesz, wybierając drzwi inox, które oferuje producent drzwi zewnętrznych Drzwi Martom. To polskie drzwi zewnętrzne, które dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Zapewnią Ci stylowy design i bezpieczeństwo, są odporne na warunki atmosferyczne i chronią przed nieproszonymi gośćmi. Możesz wybrać model, w którym będą modne przeszklenia lub pełne drzwi, bez żadnych ozdobników.

Jak dopasować drzwi wewnętrzne innych elementów wykończenia?

Dobierając do siebie drzwi i podłogi, dobrze jest wziąć pod uwagę także kolor drzwi wewnętrznych. Czy sprawdzi się połączenie ciemne drzwi jasna podłoga? Jeśli chcesz osiągnąć efekt kontrastu to jak najbardziej tak! Warto jednak nadal wybierać odcienie w tej samej temperaturze koloru, ponieważ chłodne jasnoszare drzwi mogą zupełnie nie pasować do ciemnej podłogi w odcieniu ciepłego brązu.

W asortymencie producentów drzwi z łatwością znajdziesz drzwi idealnie dopasowane do podłogi, którą wybierzesz. Wielu producentów ma w swojej ofercie, oprócz klasycznych, także dodatkowe kolory, które dostępne są na zamówienie, co jeszcze bardziej ułatwi Ci aranżację Twojego wnętrza. Drzwi wewnętrzne mogą być przeszklone lub pełne, a także z modnymi sztukateriami lub innymi ozdobami zgodnymi z najnowszymi trendami. Aby wnętrze było spójne, warto dopasować je również do drzwi wejściowych.

Bogaty wybór drzwi zewnętrznych i wewnętrznych sprawia, że z łatwością wybierzesz idealne do Twojego mieszkania. Odpowiednio dobrane drzwi to ważny element pięknego wnętrza, który jest nie tylko funkcjonalny, ale też dodaje mu charakteru.

Dodaj komentarz